У районі відзначили День Героя

На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку є і учасники антитерористичної операції на Сході, Герої Небесної Сотні.  Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя.

 З метою увічнення громадянської і національної відваги, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу учасників АТО, Героїв Небесної Сотні та з нагоди відзначення Дня Героя, 23 травня 2019 року, у світлиці Рожнятівської центральної районної бібліотеки пройшла патріотична година «Героїв наших душі невмирущі».

Патріотичну годину до Дня Героїв розпочав молитвою старший військовий капелан отець Іван Креховецький. Отець Іван подякував матерям, чиї сини загинули, захищаючи свободу і цілісність України і вручив Ярославі Миколаївні Михайлишин, Орисі Миколаївні Костишин, Любові Іванівні Локатир відзнаки від капеланської служби Івано-Франківської єпархії УПЦ КП.

У серцях краян живе пам’ять про завжди молодих хлопців – воїнів АТО, які мужньо стояли на захисті України і так рано пішли з життя:  Миколу Михайлишина з Липовиці, Олега Лисевича з Сваричева, Любомира Мердуха з Вербівки, Юрія Возняка з Сваричева, Героя Небесної Сотні Михайла Костишина з Нижнього Струтина. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх Героїв різних часів нашої історії, які віддали життя у боротьбі за волю рідної землі.
Голова районної ради Василь Ярославович Рибчак, заступник голови Рожнятівської РДА Богдан Михайлович Яковина у своїх виступах говорили про мужність, героїзм, велич вчинків і духу українських вояків, всіх борців за волю України. Особливі слова подяки  та щирі слова підтримки і співчуття з приводу важкої втрати синів звучали для матерів наших Героїв. На  знак великої шани і поваги до матерів, сини котрих навічно залишаться молодими, представники влади – Василь Рибчак, Микола Яковина, Олег Понайда вручили  квіти. Матері учасника АТО Любомира Мердуха Стефанії Франківні Мердух вручили відзнаку Івано-Франківської ОДА і обласної ради  «За бойову звитягу» посмертно ..

 У виконанні завідувача сектору з питань культури Спаської ОТГ Мар’яни Мельник, художнього керівника Народного Дому  с. Верхній Струтин Тетяни Мельник  прозвучали пісні : «Нас весна не там зустріла», «Калинові острови», «Маки червоні». 

Учнівська молодь поклала квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні і воїнам АТО в селищі Рожнятів.

            …Герої не вмирають. Вони живуть у нашій пам’яті, у тих, хто продовжує їхню справу, вони живуть доти, поки жива їх слава. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки історії. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

Слава Україні! Героям Слава!

Залишити відповідь