1 ЧЕРВНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ – СВЯТО ДИТИНСТВА

Найбільше я хочу, щоб мир був на світі,
Як небо — у зорях, а сад наш — у квітах.
Найбільше я хочу, щоб сонце щоранку
Зі мною віталось, присівши на ганку.
Щоб мирне небо на усій Землі
Єднало всіх дітей по всьому світу.
І хай літають завжди журавлі,
І колоски видзвонюють налиті..

О.Кононенко

 У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято — День захисту дітей. Дитинство — це чудова пора сподівань на чудове життя та здійснення мрій.

Ще в 1925 році, на конференції, що проводилася в Женеві і розглядала питання дитинства у всьому світі, було прийнято рішення про заснування свята дитинства, а в 1949 році, в Парижі, був підписаний Указ про його офіційну установу.

День захисту дітей вже багато років відзначається на всій планеті. В цей день особливо гостро піднімається питання дитинства, а отже майбутнього у всесвітньому масштабі, адже і сьогодні, у ІІІ тисячолітті — сотні, тисячі дітей не мають можливості нормально жити і розвиватися, вчитися і лікуватися.

В 1959 році Генеральна Асамблея ООН прийняла «Декларацію прав дитини». Здавалося б, для чого це дитині, від чого і від кого треба захищати малюків? Статистика стверджує, що на планеті щоденно 80 тис. дітей помирають з голоду в найбідніших країнах Азії, Африки, Латинської Америки; 40 тис. — від нестачі ліків і медичної допомоги, а в Україні щорічно збільшується кількість хлопчиків і дівчаток, що постраждали від Чорнобильської трагедії. Дітей підстерігає неписьменність, непосильна і багатогодинна робота заради шматка хліба, різні хвороби, нещасні випадки, грубість дорослих, а часом — і жорстокість батьків.

Принципи Декларації прав дитини передбачають: дитина повинна мати право на ім’я, громадянство, користуватися всіма благами соціального забезпечення, вона має бути захищена від усіх форм жорстокості та експлуатації. Документ, який, до речі, в Україні набув чинності з вересня 1991 року, наголошує, що діти повинні виховуватись в дусі взаєморозуміння, дружби між народами, миру та братерства. Глибоким змістом наповнені рядки Декларації про обов’язки людства надавати дітям все найкраще для їхнього духовного і фізичного вдосконалення, про гарантії використання їх здібностей на благо суспільства.

 1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція — це міжнародна угода. У ній держави взяли зобов’язання дотримуватися прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а отже, пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян. Тому різні громадські організації багатьох держав, в тому числі і дитячі, опираючись на конвенцію ООН про права дитини,  піклуються за щасливе, достойне життя будь — якої дитини у всіх куточках Землі.

У світлого і доброго свята — Дня дітей, є власний прапор. На його зеленому полі зображено земну кулю, а на ній — різнобарвні фігурки дітей, які міцно тримаються за руки. Всі знаки цього прапора є символічними. Зелене поле – символ гармонійного розвитку і родючості, земна куля – наш спільний дім, різнобарвні фігурки — наше різноманіття і неповторність, наша терпимість і людяність.

Діти — майбутнє нашої держави,  яке формується у сьогоденні.

Незабаром нашим дітям відповідати за життя нашої країни. Адже недарма говориться: «Держава будується не в майбутньому, вона будується сьогодні». І вони своїми знаннями, своєю працею, мають доводити свою любов до держави. Хочеться вірити, шо наші діти зроблять це гідно, і кожен з них зможе промовити: «Я — громадянин України».

Залишити відповідь