Проведи літо безпечно!

Під таким гаслом сьогодні на території Обласного дитячого санаторія “Ясень” ім. митрополита А.Шептицького в селі Ясень рожнятівські рятувальники провели громадську акцію “Запобігти. Врятувати. Допомогти!”.

Захід розпочався із тактико-спеціального навчання. Згідно з тактичним задумом в актовому залі виникла пожежа. Горіння супроводжувалось значним задимленням. Існувала загроза перекидання вогню на сусідні приміщення. Про подію педагогічний персонал повідомили рятувальників за телефоном «101» та розпочали евакуацію дітей і вжили заходів щодо гасіння вогню первинними засобами пожежогасіння. Після отримання інформації про пожежу до місця події негайно відправлено підрозділ 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини. По прибуттю вогнеборці провели розвідку, евакуювали з осередку пожежі умовних потерпілих, надали їм домедичну допомогу та оперативно подали один водяний ствол для локалізації та в подальшому ліквідації умовної пожежі.

Опісля дітлахи змогли безпосередньо поспілкуватись з рятувальниками та відчути себе в ролі справжніх вогнеборців, примірявши захисні костюми, бойовий одяг та каски пожежних. Також працівники Рожнятівського райвідділу Управління ДСНС України в області звернули увагу присутніх на основні правила безпечної поведінки вдома та на вулиці, зокрема під час літнього відпочинку на природі та біля води, під час збирання грибів та ягід, при виявленні підозрілих предметів.

Служба порятунку «101» останнім часом стала більш доступною і відкритою для людей. Дошкільнята і школярі можуть завітати на екскурсію до пожежно-рятувальних підрозділів, а дорослі поспілкуватися з рятувальниками під час проведення рейдів. Рятувальники активно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу і навчають населення правилам безпечного поводження у побуті, під час відпочинку на природі, біля водойм чи на території лісопаркової зони. Фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій приходять до дітей у навчальні заклади, до дорослих на робочі місця – вони фактично пліч-о-пліч з населенням, навчають людей безпечній грамоті. Адже і навчання, і робота, і відпочинок мають один спільний початок – безпеку, від якої залежить і здоров’я, і життя кожного з нас.

Володимир Бенько

провідний фахівець Рожнятівського РВ УДСНС в області

Залишити відповідь