Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області

Платники єдиного податку мають право на відпустку

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на час відпустки, один раз на рік, протягом одного календарного місяця.  Також звільняються від сплати податку і у випадку хвороби,  якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Про це нагадують в Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Щоб скористатись правом на відпустку платникам необхідно подати до територіального органу ДФС заяву у довільній формі з інформацією про період запланованої відпустки чи терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності. Окремого терміну подання таких заяв нормами Кодексу не передбачено.

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендується заяву щодо періоду щорічної відпустки  подавати до початку відпустки. А заяву щодо терміну втрати працездатності доцільно подавати одразу після закінчення лікарняного.

Звертаємо увагу: на цей період підприємці не звільняються від сплати єдиного соціального внеску, який необхідно сплати в розмірі не менше мінімального страхового платежу, тобто 918,06 грн, а також якщо під час відпустки або лікарняного  підприємець отримує дохід, то за такий період йому доведеться сплатити єдиний податок, оскільки отримання коштів є підтвердженням ведення діяльності. 

Доходи громадян від надання земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі оподатковуються

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують фізичним особам-власникам землі, що відповідно до вимог Податкового кодексу України доходи від надання земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором – 1,5 %.

 Для цього громадяни  мають подати річну податкову декларацію про доходи та майновий стан, у якій необхідно зазначити суму отриманих доходів в розділі оподатковуваного доходу та сплатити податок  із таких доходів. Суму податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору за минулий рік громадяни зобов’язані самостійно перерахувати до 1 серпня 2019 року.

Крім того, зауважимо, що фізичні особи, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) та отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, мають можливість здійснювати таку діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, зареєструвавшись суб’єктами господарювання – фізичними особами підприємцями, зі сплатою податків і зборів до бюджету та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування згідно з вимогами Податкового кодексу та законодавства України.

З початку року місцеві бюджети Рожнятівщини отримали на 12,3 млн грн більше податків ніж минулого року

У січні – травні 2019 року до місцевих бюджетів Рожнятівщини надійшло 76,04 млн грн податків та зборів, що на 12,3 млн грн перевищує надходження аналогічного періоду минулого року.

За словами начальника Долинського управління Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Романа Тимківа основним джерелом надходжень бюджетів місцевих громад є податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). З початку року фактично сплачено до бюджету 45,39 млн грн ПДФО, у порівнянні з минулим роком надходження зросли на 6,22 млн гривень.

На другому місці за надходженнями – єдиний податок. Протягом п’яти місяців малий бізнес перерахував до місцевих бюджетів 8,33 млн грн, що на 1,5 млн грн більше ніж за січень-травень минулого року.

Від плати за землю місцеві скарбниці отримали 7,97 млн грн, що на 1,82 млн. грн. більше за суму, перераховану у 2018 році.

Власники нерухомості з початку року сплатили 0,81 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що перевищує минулорічні показники на 0,22 млн. грн.

Припинили підприємницьку діяльність фізичної особи – підприємця, подайте декларацію про майновий стан і доходи

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що фізичні особи підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця за її рішенням, повинні подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за останній базовий податковий (звітний) період, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. В  декларації відображаються доходи від проведення підприємницької діяльності.

У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 556).

Зауважимо, оподаткування доходів, отриманих фізичною особою підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування здійснюються у порядку, встановленому статтею 177 Податкового кодексу України.

Начальник Долинського управління                                                        Р. ТИМКІВ

Лідія Гриневич,03477 2-52-84

Залишити відповідь