Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській

Майже 315 мільйонів гривень надійшло до бюджетів від платників Рожнятівщини протягом першого півріччя 2019 році

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області, впродовж січня-червня 2019 року платники смт. Рожнятів та Рожнятівського району сплатили до бюджетів усіх рівнів 314,85 млн грн податків та зборів, що на 18,43 млн грн більше, ніж у відповідному періоді 2018 року.

До державного бюджету надійшло 220,92 млн грн, в тому числі рентної плати за користування надрами – 159,81 млн грн, податку на додану вартість – 24,17 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 19,89 млн грн, військового збору – 6,10 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 93,92 млн грн, що на 15,11 млн грн більше, ніж у січні-червні 2018 року. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 59,01 млн грн, плати за землю 9,50 млн грн, єдиного податок – 9,07 млн грн, рентної плати за користування надрами – 8,69 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 4,29 млн грн, акцизного податку – 1,20 млн грн.

Надходження акцизу з роздрібної торгівлі поповнили місцеві бюджети Рожнятівщини на 1,2 млн гривень

Протягом першого півріччя ц.п. платники Рожнятівщини сплатили до місцевих бюджетів 1,2 млн грн акцизного податку, що на 221,8 тис грн перевищує минулорічні надходження.

Зокрема, за червень 2019 року до місцевих бюджетів надійшло 216,1 тис грн цього податку.

Нагадаємо, що платники акцизу з роздрібної торгівлі алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом сплачують цей податок до місцевих бюджетів територіальних громад, де розміщені пункти продажу підакцизних товарів.

Термін сплати ­ протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації.

Податковим кодексом визначено ставку цього податку у розмірі 5 відсотків.

Звітним податковим періодом для таких платників є календарний місяць.

Податок на нерухомість сплачується громадянами протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що громадяни – власники нерухомості повинні сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не лише за житлові приміщення, але й за об’єкти нежитлового фонду.

Органи ДФС за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості, обчислюють суми податку з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб та надсилають/вручають платникам податкові повідомлення – рішення про сплату податку.

Якщо платник  не отримав податкове повідомлення – рішення, чи отримав повідомлення що містить некоректну інформацію щодо об’єкта оподаткування, то йому варто звернутися до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації та провести звірку. 

У разі необхідності контролюючі органи зроблять перерахунок податку відповідно до оригіналів документів, які надасть платник податків.

Якщо повідомлення – рішення про сплату податку на нерухомість не отримано, необхідно звернутися до територіального фіскального органу за місцем своєї реєстрації. Податок на нерухомість сплачується протягом 60 днів  з дня отримання податкового повідомлення – рішення.

Слід зазначити, що відповідно до Податкового кодексу України за порушення термінів сплати податку контролюючі органи застосовують до порушника фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі від 10 до 20 відс. своєчасно несплаченої суми податку.

Фізичні особи – підприємці, які є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, звільняються від сплати єдиного внеску

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що фізичні особи – підприємці звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Відповідно до норм Протоколу про обмін інформацією Пенсійний фонд України надає Державній фіскальній службі інформацію щодо фізичних осіб (платників єдиного внеску) про те, що вони є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, із зазначенням дати встановлення пенсії або інвалідності, тому окремо повідомляти контролюючий орган про статус пенсіонера або особи з інвалідністю не потрібно.

Якщо фізична особа – підприємець є особою з інвалідністю та отримує соціальну допомогу від Фонду соціального страхування або Управління праці та соціального захисту населення, то підтвердженням встановлення інвалідності є довідка до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності, яка надається до контролюючого органу за місцем реєстрації.

Начальник Долинського управління                                                        Р. ТИМКІВ

Лідія Гриневич,03477 2-52-84

Залишити відповідь