В Брошнів-Осаді урочисто освятили відреставрований пам’ятний Хрест, де радянська влада у 1947-1953 роках розпочала виселення людей.

На подію зібралися представники місцевої влади, депутати, священнослужителі, творчі люди ОТГ, громадські активісти та небайдужі мешканці селища, голова Угринівської ОТГ та очевидиця тих подій, яка зараз проживає у м. Сколе Львівської обл.

Отець-декан Володимир Майка та отець-капелан Іван Креховецький освятили пам’ятний Хрест та мармурову дошку із викарбуваним посланням для майбутніх поколінь.

Відтак голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів наголосив, що це святий обов’язок перед родинами репресованих і Україною – пам’ятати пережиті українським народом ті страшні часи сталінських репресій і переслідувань.

Короткий екскурс в історичне минуле України зробив учитель історії Ярослав Павляк. Також слово надали очевидцям Оресту ВівчаренкуОлегу Вівчаренкута Анні Міхняк, які змогли поділитись пережитим. Це місце, звідки розпочиналася дорога у Сибір українців, яких переслідував репресивний сталінський режим. У 1992 році під керівництвом “Народного Руху” був встановлений пам’ятний Хрест та гранітний обеліск на спомин про патріотів, яких так панічно боялася радянська влада. Саме тут розташовувався московсько-комуністичний пересильний табір міжобласного значення. Пам’ятний хрест реконструювали за кошти бюджету Брошнів-Осадської ОТГ.

Залишити відповідь