Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області

З початку року місцеві бюджети Рожнятівщини отримали на 16,7 млн грн більше податків ніж минулого року

У січні – липні 2019 року до місцевих бюджетів Рожнятівщини надійшло 107,01 млн грн податків та зборів, що на 16,74 млн грн перевищує надходження аналогічного періоду минулого року.

За словами начальника Долинського управління Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Романа Тимківа основним джерелом надходжень бюджетів місцевих громад є податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). З початку року фактично сплачено до бюджету 66,38 млн грн ПДФО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 9,65 млн гривень.

На другому місці за надходженнями – єдиний податок. Протягом семи місяців малий бізнес перерахував до місцевих бюджетів 10,53 млн грн, що на 1,89 млн грн більше ніж за січень-липень минулого року.

Від плати за землю місцеві скарбниці отримали 11,25 млн грн, що на 1,94 млн. грн. більше за суму, перераховану у 2018 році.

Власники нерухомості з початку року сплатили 1,89 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що перевищує минулорічні показники на 0,77 млн. грн.

У разі зміни місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи необхідно отримувати нові кваліфіковані сертифікати відкритих ключів

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області  нагадують, що користувачі електронних довірчих послуг зобов’язані своєчасно надавати надавачу електронних довірчих послуг інформацію про зміну ідентифікаційних даних, які містить сертифікат відкритого ключа. Це передбачено частиною другою ст. 12 Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» та п. п. 3.4.6 п. 3.4 розд. 3 Договору про надання електронних довірчих послуг, затвердженого наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 18.07.2019 № 74.

Враховуючи викладене, у разі зміни місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, користувачу електронних довірчих послуг необхідно звернутися до надавача електронних довірчих послуг із заявою на скасування кваліфікованих сертифікатів, які містять неактуальну інформацію, та надати комплект реєстраційних документів для формування нових кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Затверджено нову форму декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію про її звповнення

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області інформують, що наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 №177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859 (зареєстрований в Мін’юсті 04.07.2019 р. за №728/33699) затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи  та  Інструкцію  щодо її заповнення.

Зокрема в новій формі декларації передбачено для осіб, які мають право на податкову знижку, у рядку 8 «Категорія платника» окрему позначку «особа, яка заявляє право на податкову знижку», а також відокремлено порядок розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку, в окремий додаток Ф3.

Також у формі податкової декларації введено окремі рядки для  відображення суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору фізичними особами – платниками єдиного податку 4 групи, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства – рядок «10.2», для відображення доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, сплачуються таким податковим агентом до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису) – рядок «10.4.1» та для відображення податку (військового збору) з таких доходів рядок «17».

Наказ Міністерства фінансів України  від 25.04.2019 року № 177 набере чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

З 5 серпня банки повідомляють органи ДФС про нові рахунки за стандартом ІBAN

ДФС України на офіційному вебпорталі повідомила, що Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів (наказ Мінфіну від 18.08.2015 р. №721) викладено у новій редакції, затвердженій наказом Мінфіну від 09.07.2019 р. №292 «Про внесення змін до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінасових установах до контролюючих органів». Цей наказ набрав чинності з 5 серпня. 

Відповідно до вимог вищевказаного наказу з 05.08.2019 ДФС забезпечується приймання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах, що надходять до контролюючих органів, за новою формою та структурою, номера рахунків в яких сформовані із дотриманням вимог Національного стандарту України «Фінансові операції. Правила формування міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні (IBAN Registry:2009, NEQ) ДСТУ-Н 7167:2010», затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 454 (далі – стандарт IBAN).

Відповідно до вимог наказу №292 банки України з 05.08.2019 повинні  направити до контролюючих органів повідомлення про відкриття нових рахунків із зазначенням реквізиту «номер рахунку», сформованого відповідно до стандарту IBAN.

Начальник Долинського управління                                                 Роман ТИМКІВ

Лідія Гриневич,03477 2-52-84

Залишити відповідь