Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області

Майже 409 мільйонів гривень надійшло до бюджетів від платників Рожнятівщини протягом січня-серпня 2019 році

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, впродовж січня-серпня 2019 року платники смт. Рожнятів та Рожнятівського району сплатили до бюджетів усіх рівнів 408,92 млн грн податків та зборів.

До державного бюджету надійшло 284,93 млн грн, в тому числі рентної плати за користування надрами – 204,24 млн грн, податку на додану вартість – 30,81 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 25,16 млн грн, військового збору – 7,64 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 123,98 млн грн, що на 18,80 млн грн більше, ніж у січні-серпні 2018 року. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 74,61 млн грн, плати за землю 13,13 млн грн, єдиного податок – 12,48 млн грн, рентної плати за користування надрами – 11,13 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 7,03 млн грн, акцизного податку – 1,65 млн грн.

Понад 2 млн. гривень сплатили власники нерухомості Рожнятівщини до місцевих скарбниць

Протягом січня – серпня 2019 року власники об’єктів нерухомого майна Рожнятівщини перерахували до місцевих бюджетів 2,1 млн. гривень, що на 861,1 тис. гривень більше в порівнянні з відповідним періодом 2018 року. Про це повідомила в.о. начальника Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області Олена Байко.

Лідерами у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є юридичні особи, які сплатили 1,1 млн. гривень. Від фізичних осіб та громадян надійшло 1029 тис. гривень.

Нагадаємо, сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою/квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м і будинком/будинками площею більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м. Податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри. Наприклад, якщо квартира має площу 65 кв. м, то податок нараховується на5 кв. м. Ці кошти будуть використані на потреби громади, на території якої знаходиться об’єкт нерухомості, – розповіла Оленя Байко. Крім того, власникам великого житла (що складає понад 300 кв. метрів для квартир і понад 500 кв. метрів для будинків) до так званого податку на розкіш доведеться додатково заплатити 25 тисяч гривень.

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Використати право на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

До податкової знижки можна включати витрати,що фактично здійснені платником податку протягом звітного податкового року та підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинні бути відображені вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Нагадуємо, що правом на отримання податкової знижки можуть скористатися платники податків, які сплачували проценти за іпотечним кредитом, перераховували благодійні внески неприбутковим організаціям, оплачували за навчання своє або своїх дітей, страхували себе та свою родину, сплачували кошти за переобладнання транспортного засобу на альтернативні види палива.

В.о. начальника Долинського управління                                       Олена БАЙКО

Лідія Гриневич,03477 2-52-84

Залишити відповідь