Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області

ФОП новостворений – подання заяви на спрощену систему оподаткування

Якщо після здійснення реєстрації фізичною особою – підприємцем така особа подала заяву про застосування 1 або 2 групи спрощеної системи оподаткування до завершення місяця, в якому проведено державну реєстрацію,  то такий підприємець вважається платником єдиного податку з першого числа місяця наступного за місяцем держреєстрації.

Підприємці, які протягом 10 днів після держреєстрації подали заяву про застосування спрощеної системи оподаткування 3 групи, вважаються платниками єдиного податку з моменту держреєстрації як фізичної особи – підприємця.

ФОП сплачує ЄСВ і при відсутності доходу

В законодавство, що  регулює сплату ЄСВ, були внесені зміни, які набули чинності з 1 січня 2017 року. Відповідно до них фізичні особи – підприємці зобов’язані щоквартально сплачувати ЄСВ за себе на рівні мінімального страхового внеску незалежно від того здійснюють чи ні вони підприємницьку діяльність, отримано дохід від такої діяльності чи ні.

Отже, ФОП, державна реєстрація припинення яких не проведена, повинні сплачувати ЄСВ у розмірі не меншому ніж мінімальний страховий внесок – 22% від суми мінімальної заробітної плати.

Слід зазначити, що у цьому випадку фізичній особі – підприємцю  зараховується страховий стаж для пенсії.

На Рожнятівщині до бюджету надійшло майже 113 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

Як повідомили в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області за січень-вересень 2019 року платники Рожнятівщини сплатили до зведеного бюджету 112,71 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Це на 15,77 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

Працівники податкової служби зазначають, що податок на доходи фізичних осіб є вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів та становить майже 25 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.

В Центрах обслуговування платників Долинського управління за січень-вересень 2019 року надано понад 10 тисяч адмінпослуг

За дев’ять місяців 2019 року в Центрах обслуговування платників Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області надано 10047 адміністративних послуг.

Зокрема, видано 5352  картки платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видано 2340 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Протягом дев’яти місяців видано 599 витягів з реєстру платників єдиного податку, а також 485 платникам єдиного податку зареєстровано книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат.

З початку року зареєстровано 710 книг обліку розрахункових операцій,  зареєстровано 82 розрахункові книжки та 113 реєстраторів розрахункових операцій.

Також видано 248 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної податкової служби.

В.о. начальника Долинського управління                                       Олена БАЙКО

Лідія Гриневич, 2-52-84

Залишити відповідь