Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області

З 1 листопада запрацював новий механізм повернення платникам податків помилково сплачених сум грошових зобов’язань та пені

У Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що з 01.11.2019 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60 щодо нового механізму повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені.

Для максимальної зручності обробки заяв платників в процесі повернення коштів та унеможливлення виникнення помилок рекомендуємо платникам податків подавати заяви в електронній формі через Електронний кабінет платника податків).

Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

 За порушення строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів передбачено відповідальність

У Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що за порушення резидентами термінів розрахунків за зовнішньоекономічним контрактом передбачено нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 відс. суми неодержаних грошових коштів за договором чи вартості недопоставленого товару.

Загальний розмір нарахованої пені обмежується і не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару). Це передбачено Законом України від 21 червня 2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції».

У разі припинення підприємницької діяльності фізичні особи – підприємці подають звіт та сплачують єдиний внесок

У Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що відповідно до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами і доповненнями, платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи – підприємці.

Згідно з пунктом 2 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями формують та подають до органів ДПС Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності страхувальників, такі особи зобов’язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску із зазначенням типу форми «ліквідаційна» протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. Останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення.

Єдиний внесок сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

Розширено перелік заборонених видів діяльності для платників єдиного податку

У Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що 20 жовтня 2019 року набрали чинності окремі норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

Зокрема, абзацами третім та четвертим пункту 15 Закону № 129 внесені зміни до підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України, відповідно до яких не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), які здійснюють:

-діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності);

-діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

-діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

-діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку;

-діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

Якщо юридичні чи фізичні особи підприємці здійснюють ці види діяльності, то вони не можуть бути платниками єдиного податку.

Заступник начальника Долинського управління                          Наталія СКОРИК

Лідія Гриневич, 2-52-84

Залишити відповідь