Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області

Новації у сфері застосування РРО

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області звертає увагу платників податків на ключові новації законів «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (закони  № 128-IX та № 129-IX від 20.09.2019).

– РРО не потрібно використовувати спрощенцям 1 групи (річний дохід до 300 тис. грн), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

– Нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка.

– Використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року.

– З жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності – продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Також використовувати РРО мають ресторани, кафе, турагенції, готелі.

– З 1 січня 2021 року використання РРО буде обов’язковим для  фізичних осіб платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

Понад 495 мільйонів гривень надійшло до бюджетів від платників Рожнятівщини протягом січня – жовтня 2019 року

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, впродовж десяти місяців 2019 року платники смт. Рожнятів та Рожнятівського району сплатили до бюджетів усіх рівнів 495,23 млн грн податків та зборів.

До державного бюджету надійшло 343,03 млн грн, в тому числі рентної плати за користування надрами – 245,27 млн грн, податку на додану вартість – 38,19 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 31,54 млн грн, військового збору – 9,51 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 152,20 млн грн, що на 21,02 млн грн більше, ніж у січні-жовтні 2018 року. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 93,52 млн грн, плати за землю 16,68 млн грн, єдиного податок – 14,77 млн грн, рентної плати за користування надрами – 13,29 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 7,07 млн грн, акцизного податку – 2,09 млн грн.

Понад 9 мільйонів гривень військового збору перераховано

платниками Рожнятівщини на підтримку армії

Протягом січня-жовтня 2019 року платники податків Рожнятівщини сплатили до Державного бюджету 9,51 млн. грн. військового збору. Це на 1,53 млн. грн, або на 19,2 відсотка більше надходжень аналогічного періоду 2018 року. Зокрема, за жовтень 2019 року до Державного бюджету надійшло 982,5 тис грн цього податку.

Слід нагадати, що платники податків відповідально ставляться до нарахування та сплати військового збору задля захисту державного суверенітету, гарантій стабільності та зміцнення економічної безпеки України.

Військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Ставка військового збору складає 1,5% від об’єкту оподаткування.

В які строки надсилається податкова вимога і які відомості вона повинна містити?

В Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно до пункту 59.3 статті 59 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПКУ).

У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога не надсилається, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає податкову вимогу такому платнику податків.

Заступник начальника Долинського управління                          Наталія СКОРИК

Лідія Гриневич, 2-52-84

Залишити відповідь