Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області

На соціальні гарантії платники податків Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області спрямували майже 457 мільйонів гривень

З початку року платники податків Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області перерахували до бюджету 456,9 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 59,5 млн грн або на 14,9 відсотка перевищує показник 10 місяців минулого року.

Зокрема, за підсумками жовтня поточного року на соціальні гарантії направлено понад 47,2 млн грн ЄСВ. Порівнюючи з жовтнем минулого року надходження зросли на 7,4 млн грн, або на 18,6 відсотка.

В Центрах обслуговування платників Долинського управління за січень-жовтень 2019 року надано понад 11,6 тисяч послуг

За січень-жовтень 2019 року Центри обслуговування платників Долинського управління ГУ ДПС відвідало 11640 платників податків – підприємців та юридичних осіб, а також пересічних громадян, їм надано 11609 адмінпослуг, в т.ч. 765 в електронній формі.

Зокрема, видано 5821  картку платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видано 2390 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Протягом десяти місяців 607 фізичних осіб зареєстровано платниками єдиного податку та видано 686 витягів з реєстру платників єдиного податку, а також 553 платники зареєстрували книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку.

З початку року зареєстровано 771 книгу обліку розрахункових операцій, 85 розрахункових книжок та 121 реєстратор розрахункових операцій.

Також видано 264 довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Фахівцями Долинського управління з початку року стягнено 2,8 млн грн податкового боргу з єдиного внеску

Питання погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) перебуває на особливому контролі в Долинському  управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

З метою зменшення заборгованості по єдиному внеску та недопущення її зростання в подальшому в 2019 році скеровано до органів державної виконавчої служби 916 вимог для примусового стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску на загальну суму 5499,9 тис грн.

За результатами вжитих заходів стягнення, органами Державної виконавчої служби протягом січня-жовтня 2019 року стягнуто в погашення заборгованості з ЄСВ понад 1,1 млн грн. Решта коштів, а це 1,7 млн грн сплачено боржниками після отримання вимог про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ.

Згідно із законодавством України за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції. Строк давності щодо стягнення сум недоїмки по ЄСВ, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Переваги подання звітності в електронному вигляді

Час іде і прогрес не стоїть на місці. Якщо раніше доводилось стояти в чергах, щоб подати звітність, то сьогодні це робить програмне забезпечення всього за п’ять хвилин. У платника податків є вибір – подавати звітність в електронному вигляді в режимі он-лайн, або віднести її самостійно до територіальних органів ДПС.

 До основних переваг подання електронної звітності можна віднести такі, як:

– економія робочого часу платників податків і коштів на придбання бланків звітних документів;

– економія часу на уникненні черг під час подання звітності;

– скорочення строків проведення перевірки стосовно правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ і забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податків;

– підтвердження доставки звітності;

– гарантія перевірки звітності на наявність арифметичних помилок;

– оновлення версій документів звітності;

– конфіденційність інформації;

– оперативність обробки отриманої інформації.

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області нагадує, що для зручності платників податків Державною фіскальною службою України запроваджено сервіс «Електронний кабінет платника» (далі – ЕКП), скористатись ним можливо цілодобово як з персональних комп’ютерів так і з смартпристроїв, сервіс працює безкоштовно. За допомогою цього сервісу можливо сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності та інше.

Заступник начальника Долинського управління                          Наталія СКОРИК

Лідія Гриневич, 2-52-84

Залишити відповідь