Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області

Шановні платники податків!

13 грудня 2019 року об 11 год 00 хв. Головне управління ДПС в Івано-Франківській області проводить семінар для платників податків на тему: «Новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Семінар відбудеться за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 20 каб. 501.

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області: запрошуємо громадян перевірити свої реєстраційні дані

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області звертає увагу, що відповідно до вимог статті 70 Податкового кодексу України (п.п.70.2 та 70.7) громадяни у разі зміни місця проживання зобов’язані протягом місяця подати до державної податкової інспекції заяву форми 5-ДР для внесення відповідних актуальних даних в Державний реєстр фізичних осіб-платників податків.

Завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб податкові повідомлення-рішення про нараховану суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку чи податку з власників транспортних засобів, тощо обов’язково надійдуть у визначений законом термін до адресата.

В іншому випадку, громадянин може не отримати повідомлення від органу ДПС про нараховані суми зазначених податкових платежів, а відтак своєчасно виконати свій обов’язок, передбачений статтею 67 Конституції України.

До боржників, які мають податковий борг може бути застосовано адміністративний арешт майна

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє про те, що до платника податків, який не сплачує податковий борг та нарощує його суму, може бути застосований адміністративний арешт майна та коштів.

Наголошуємо, що арешт може бути накладено на будь-яке майно платника, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та кошти на рахунку платника податків.

Водночас при наявності податкового боргу або ж заборгованості з єдиного внеску, до боржника застосовуються штрафні та фінансові санкції, що відповідно збільшує суму боргу, яку необхідно буде сплатити.

З метою забезпечення погашення боргу податкові керуючі, закріплені за таким боржником, проводять опис майна в податкову заставу і здійснюють її реєстрацію у відповідному Державному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна. Зазвичай, цим майном боржник не може вільно розпоряджатися (відчужувати) без згоди контролюючого органу.

На підставі судового рішення фахівці податкової служби можуть вилучати у боржника готівку, реалізовувати на торгівельних біржах майно, що перебуває в податковій заставі, а кошти спрямовувати на погашення податкового боргу та заборгованості по єдиному внеску.

Слід зазначити, що стягнення податкового боргу, заборгованості по ЄСВ з фізичних осіб здійснюється органами державної виконавчої служби по місцю проживання боржника. Працівники ВДВС з метою забезпечення виконання судового рішення звертаються до суду з заявою про заборону виїзду боржника за кордон до повного виконання ним судового рішення і погашення боргу.

Тому рекомендуємо платникам податків своєчасно сплачувати податкові зобов’язання до бюджетів в тому числі і з єдиного внеску, не допускати виникнення податкового боргу і не створювати собі зайвих проблем та незручностей при розпоряджені власними коштами та майном у господарській діяльності.

Ліквідація фізичної особи підприємця в органах ДПС

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє, що для того щоб здійснити ліквідацію фізичної особи підприємця в органах ДПС необхідно:

Провести державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (здійснюється відділами з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців через Центри надання адміністративних послуг);

Фізична особа – підприємець повинна закрити усі відкриті рахунки в банківських установах для зарахування коштів на ім’я ФОП;

Подати в 30 денний термін від дати проведення державної реєстрації припинення в органи ДПС ліквідаційну звітність.

Пройти в органах ДПС ліквідаційну процедуру на підставі п.п. 20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст. 75  п.п. 78.1.7. п.78.1 ст.78, п.82.2 ст.82  Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями та п.2 ст.13 Закону України від 8 липня  2010 року № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” із змінами та доповненнями.

Начальник Долинського управління                                             Роман ТИМКІВ

Лідія Гриневич, 2-52-84

Залишити відповідь