Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області

Новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку

Законами України від 20.09.2019 № 128-IX Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та від 20.09.2019 № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» передбачені нововведення щодо застосування РРО платниками єдиного податку.  

Так, з 1 жовтня 2020 року застосування РРО стане обов’язковим, зокрема, для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, які здійснюють:

– реалізацію товарів (надання послуг) через мережу інтернет;

– реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

– роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;

– діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена у п.11 ст.9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

– діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

– діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;

– реалізацію текстилю (окрім реалізації за готівкові кошти на ринках);

– реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.

З 1 січня 2021 року застосування РРО стане обов’язковим для всіх фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку, крім І групи.

Майже 3 млн гривень сплатили власники нерухомості Рожнятівщини до місцевих скарбниць

Протягом січня – листопада 2019 року власники об’єктів нерухомого майна Рожнятівщини перерахували до місцевих бюджетів 2,78 млн гривень, що на 1,06 млн гривень більше в порівнянні з відповідним періодом 2018 року. Про це повідомив начальника Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області Роман Тимків.

Лідерами у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є юридичні особи, які сплатили 1,5 млн гривень. Від фізичних осіб та громадян надійшло 1,28 млн гривень.

Надходження акцизу з роздрібної торгівлі поповнили місцеві бюджети Рожнятівщини на 2,3 млн гривень

Протягом одинадцяти місяців 2019 року платники Рожнятівщини сплатили до місцевих бюджетів 2,33 млн грн акцизного податку, що на 438,3 тис грн перевищує минулорічні надходження.

Зокрема, протягом листопада 2019 року до місцевих бюджетів надійшло 229 тис грн цього податку.

Нагадаємо, що платники акцизу з роздрібної торгівлі алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом сплачують цей податок до місцевих бюджетів територіальних громад, де розміщені пункти продажу підакцизних товарів.

Термін сплати – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації.

Податковим кодексом визначено ставку цього податку у розмірі 5 відсотків.

Звітним податковим періодом для таких платників є календарний місяць.

Начальник Долинського управління                                             Роман ТИМКІВ

Лідія Гриневич, 2-52-84

Залишити відповідь