Безпека починається з кожного

З настанням зимового періоду зростає кількість пожеж в оселях громадян, бо люди починають більше користуватися електро- та газовими приладами і пічним опаленням. Щоб запобігти випадкам пожеж, травмуванню та загибелі людей на них і перевірити протипожежний стан житлових будинків та господарських споруд, рятувальники проводять масово-роз’яснювальну роботу серед населення.

Однією з ефективних форм даної роботи є комплексні профілактичні відпрацювання населених пунктів. Відповідно до глави 10 Кодексу цивільного захисту України та з метою виконання розпорядження голови Рожнятівської РДА № 356 від 28.12.2018 «Про навчання населення правил безпеки життєдіяльності в 2019 році» проведені профілактичні відпрацювання  в усіх населених пунктах, де склалась тривожна ситуація із виникненням пожеж, травмуванням та загибеллю людей на них, із залученням представників місцевих органів виконавчої влади, соціальних, комунальних служб, охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, особового складу пожежно-рятувальних підрозділів, депутатського корпусу, де проживають соціально незахищені та неблагонадійні сім’ї.

В ході відпрацювань проводиться профілактична та роз’яснювальна робота серед мешканців з питань пожежної безпеки, особливо акцентовується увага на тому, що зазвичай пожежі починаються з маленької іскри через несправність електрогосподарства, опалювальних приладів та печей, або з інших причин – відсутність поблизу опалювальної печі передтопкового листа, несправність димоходів, використання саморобних електрообігрівальних пристроїв. Члени рейдових груп вказують господарям осель на основні порушення правил пожежної безпеки, надають людям кваліфіковані поради і рекомендації щодо дотримання громадянами правил безпеки життєдіяльності в побуті, належного утримання протипожежного стану помешкань, вручають їм пам’ятні листівки застережливого характеру.

З метою запобігання виникнення пожеж рятувальники також проводять роботу по контролю за умовами безпеки людей на випадок виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж в житловому секторі шляхом роз’яснення правил безпеки життєдіяльності через засоби масової інформації, усної пропаганди, розповсюдження листівок серед мешканців району, навчання населення заходам пожежної безпеки за місцем проживання, проведенні днів знань з питань безпеки життєдіяльності в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, виступів у трудових колективах, профілактичних рейдів.

Хочеться сподіватися, що після таких заходів мешканці Рожнятівщини відповідальніше ставитимуться до власного життя та здоров’я, а кількість пожеж, відповідно, зменшиться. На позитивний результат проведення такої роботи сподіваються і представники органів місцевого самоврядування, адже, на їх переконання, такі відпрацювання дуже корисні для людей, бо дають нагоду ще раз нагадати їм правила поведінки з вогнем та застерегти від можливих нещасть.

Володимир Бенькопровідний фахівець Рожнятівського РВ У ДСНС України в

Залишити відповідь