Святкуйте безпечно!

Наближаються свята Нового Року та Різдва Христового. Питання безпеки у цей період є дуже актуальним, тому Рожнятівський РВ Управління ДСНС України в області застерігає мешканців краю не забувати про основні заходи безпеки, зокрема при влаштуванні новорічної ялинки:

– не встановлюйте ялинку поблизу опалювальних приладів;

– надійно закріпіть її на стійкій основі;

– не прикрашайте зелену красуню легкозаймистими іграшками;

– використовуйте електричні гірлянди заводського виготовлення;

– не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;

– не залишайте увімкнену ілюмінацію без нагляду;

– не розміщуйте ялинку на шляхах евакуації.

Який новий рік без бенгальських вогників та хлопавок? Красу таку спостерігати люблять усі. Нагадуємо лише правила безпеки: не носити в кишені, не спрямовувати в обличчя, не використовувати біля горючих речовин, і, бажано, не в приміщенні.

Це стосується і піротехніки. Феєрверки – чи не найнебезпечніша новорічна розвага. Купувати їх необхідно у спеціалізованих магазинах і обов’язково дивитися на термін придатності. Зазвичай він не перевищує трьох років. А запускати салюти необхідно у безпечному місці. Категорично забороняється стріляти поблизу дерев, арок, мостів, чи поблизу будинків. Були такі випадки, коли петарди, феєрверки залітали на балкони поруч розташованих будівель. Пам’ятати варто і про власну безпеку, адже піротехніка може завдати опіків.

Зловживання алкоголем значно уповільнює відчуття небезпеки і тому це часто є першопричиною нещасних випадків. Під час святкування будьте уважні щодо проведення розваг з вогнем та вибухо- і пожежонебезпечними предметами. Виходячи з приміщення або лягаючи відпочивати, перевірте чи вимкнені електропобутові прилади.

Пам’ятайте про дітей!, які залишившись без нагляду, в будь-який час можуть вигадати небезпечні ігри з вогнем.

Окремо звертаємося до організаторів та учасників масових заходів з проханням спрогнозувати можливі негативні фактори ризику та усунути їх, бути уважними та обережними! Нехай ваш відпочинок буде радісним та приємним, а головне – безпечним!

Петро Людкевичначальник Рожнятівського РВ Управління ДСНС України

Залишити відповідь