Долинське управління ГУ ДПС

Безготівкова оплата за товар чи послугу не потребує РРО

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує, що у разі придбання покупцем товару (отримання послуг) розрахунки проведені у безготівковій формі, без застосування платіжних карток або кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Аналогічно це стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення готівкових коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця.

Відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з врахуванням змін і доповнень, передбачених Законом України від 20.09.2019 року №128, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні  банківських операцій, окрім операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, якщо такі операції виконуються не в касах банків.

Таким чином юристи, консультанти, фахівці IT-сфери, інші самозайняті особи та ФОПи – платники єдиного податку І групи, а також II – IV груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн не застосовуватимуть РРО, у випадках, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують кошти на поточний рахунок банківським переказом.

Також звертаємо увагу, що у разі, якщо розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадатиме під визначення “розрахункової операції” і має здійснюватись з використанням  РРО.

Для громадського обговорення представлено проєкти нормативно-правових актів, необхідних для запровадження програмних РРО

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє, що на сайті Міністерства фінансів України в розділі “Проекти регуляторних актів для обговорення у 2019 році” розміщено проєкти таких нормативно-правових актів:

Зміни до Наказу Міністерства фінансів від 14.06.2016  № 547, включаючи такі нові порядки:

Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій;

Порядок визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного реєстратора розрахункових операцій в режимі оф-лайн;

Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом  Міністерства фінансів України від  21.01.2016  № 13.

Зазначені проєкти розроблені на виконання Закону України від 20.09.2019 № 128 в частині забезпечення можливості використання при здійсненні розрахункових операцій програмних реєстраторів розрахункових операцій.

З проєктами можна ознайомитись за посиланням: https://www.mof.gov.ua/uk/draft-regulatory-documents-for-discussion-in-2019

В Центрах обслуговування платників Долинського управління за січень-листопад 2019 року надано майже 13 тисяч адмінпослуг

За одинадцять місяців 2019 року в Центрах обслуговування платників Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області надано 12847 адміністративних послуг.

Зокрема, видано 6613  карток платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видано 2456 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Протягом одинадцяти місяців видано 733 витягів з реєстру платників єдиного податку, а також 608 платникам єдиного податку зареєстровано книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат.

З початку року зареєстровано 850 книг обліку розрахункових операцій, зареєстровано 89 розрахункових книжок та 128 реєстраторів розрахункових операцій.

Також видано 304 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної податкової служби.

Начальник Долинського управління                                             Роман ТИМКІВ

Лідія Гриневич, 2-52-84

Залишити відповідь