Долинське управління ГУ ДПС

Майже 596 мільйонів гривень надійшло до бюджетів від платників Рожнятівщини протягом 2019 року

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, протягом 2019 року платники смт. Рожнятів та Рожнятівського району сплатили до бюджетів усіх рівнів 595,5 млн грн податків та зборів.

До державного бюджету надійшло 409,47 млн грн, в тому числі рентної плати за користування надрами – 287,87 млн грн, податку на додану вартість – 47,4 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 38,27 млн грн, військового збору – 11,22 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 186,04 млн грн, що на 25,23 млн грн більше, ніж у 2018 році. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 113,48 млн грн, плати за землю 20,75 млн грн, єдиного податок – 17,81 млн грн, рентної плати за користування надрами – 15,65 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 10,01 млн грн, акцизного податку – 2,55 млн грн.

В Центрах обслуговування платників Долинського управління протягом 2019 року надано понад 13,5 тисяч адмінпослуг

За 2019 рік в Центрах обслуговування платників Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області надано 13507 адміністративних послуг.

Зокрема, видано 6950  карток платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видано 2524 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Протягом 2019 року видано 792 витягів з реєстру платників єдиного податку, а також 645 платникам єдиного податку зареєстровано книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат.

З початку року зареєстровано 910 книг обліку розрахункових операцій,  зареєстровано 94 розрахункових книжок та 140 реєстраторів розрахункових операцій.

Також видано 353 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної податкової служби.

Фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу

Відповідно до статті 169 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями платник податку має право на отримання податкової соціальної пільги. Про це інформують в Долинському управлінні Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Соціальна пільга – це можливість платника зменшити нараховану суму місячної заробітної плати на розмір такої пільги. Право на таку пільгу у 2020 році має кожен працівник, який отримує заробітну плату у розмірі, що не перевищує 2943 грн (сума місячного прожитковому мінімуму, який діє на 1 січня, помноженої на 1,4 та округленої до 10 гривень).

Пільга складає 50% місячного розміру прожиткового мінімуму для дієздатних осіб, встановленого на 1 січня звітного податкового року. У 2020 році це – 1051 грн (50% від 2102 грн прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року).

Податкова пільга надається тільки за одним місцем роботи та починає застосовуватися роботодавцем з дня отримання від платника заяви і документів, які підтверджують право на її використання. Пільга не застосовується, якщо працівник, окрім заробітної плати, отримує виплати з бюджету у вигляді стипендії, грошового або майнового забезпечення учня, студента, аспіранта тощо.

Отже, фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу тільки за одним місцем роботи за умови якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

Стартувала деклараційна кампанія – 2020

З початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація):

– особисто або уповноваженою на це особою;

– надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Граничний термін подання декларації за звітний (податковий) 2019 рік – 30.04.2020.

У разі надсилання декларації поштою платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Водночас нагадуємо, що платники податків мають право задекларувати право на податкову знижку, відповідно до статті 166 Податкового кодексу України, шляхом подання декларації до 31.12.2020.

Начальник Долинського управління                                             Роман ТИМКІВ

Лідія Гриневич, 2-52-84

Залишити відповідь