Головне управління ДПС в Івано-Франківській

11 лютого 2020 року Головне управління ДПС в Івано-Франківській області проводить безкоштовний семінар для платників податків на тему: «Новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Семінар відбудеться за адресою: м. Долина, вул. Грушевського, 16, зал засідань Долинської ДПІ.

Початок об 11 год. 00 хв.

З питань участі у семінарі звертайтеся до Долинської ДПІ за номером телефону: (03477) 2-52-93.

Протягом 2019 року бізнес Рожнятівщини збільшив сплату єдиного податку на 2 мільйони гривень

Впродовж 2019 року платники Рожнятівщини, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, спрямували до місцевих бюджетів 17,8 млн грн єдиного податку. Це на 2,04 млн грн, або 12,9 відсотків більше надходжень 2018 року.

Позитивна динаміка надходжень єдиного податку у 2019 році в порівнянні з попереднім роком спостерігається як у юридичних осіб – спрощенців, так і у фізичних осіб-підприємців. У перших приріст єдиного податку склав 87 тис грн, або 4,2 відсотка, у других – 1,96 млн грн, або 14,3 відсотка.

Нагадаємо, єдиний податок у повному обсязі перераховується суб’єктами господарської діяльності безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, сплачуючи його своєчасно та у повному обсязі, платники єдиного податку забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку своєї місцевої громади.

Державна податкова служба проводить тестування програмних реєстраторів розрахункових операцій

Законом України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» визначено впровадження програмних РРО. Про це нагадують в Долинському управлінні Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Зокрема, цим Законом передбачено можливість бізнесу використовувати замість традиційних касових апаратів спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій – програмні РРО. Таку програму можна буде безкоштовно встановити на будь-який «гаджет», перетворивши його таким чином у касовий апарат.

На виконання Закону Державна податкова служба розробила безкоштовне програмне забезпечення «Програмний РРО» і вже з 1 січня п.р. платники податків можуть протестувати програмні реєстратори розрахункових операцій подавши заявку на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/ 

Звертаємо увагу, що на офіційному вебпорталі ДПС створено банер «Новітні РРО», в якому розміщена актуальна інформація щодо новацій у сфері застосування РРО.

Доходи громадян від продажу одного легкового автомобіля не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб

Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу або обміну фізичними особами об’єктів рухомого майна визначений ст. 173 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями. Про це нагадують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Зокрема, платниками податку на доходи фізичних осіб є,  фізичні особи – резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.

Відповідно до п. 173.1 ст. 173 Податкового кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу  чи обміну протягом звітного року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Як виняток, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Отже, доходи, отримані фізичною особою – резидентом від продажу протягом звітного року одного легкового автомобіля, одного мотоцикла та одного мопеда, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

Начальник Долинського управління                                             Роман ТИМКІВ

Лідія Гриневич, 2-52-84

Залишити відповідь