Небезпека хибних викликів

Однією із проблем для оперативно-рятувальної служби «101» є хибні телефонні повідомлення про надзвичайні події.Винуватцями таких «жартів», на жаль, бувають і діти, і дорослі.

Специфіка Служби порятунку полягає в тому, що не можна залишити поза увагою жоден виклик. Іноді, поспішаючи на вигадане чиєюсь уявою «мінування», «пожежу» чи ще якусь надзвичайну подію, рятувальники не в змозі надати оперативну допомогу тим, хто потребує її негайно. Адже одночасно може надійти повідомлення про реальну біду. У такому випадку перенаправлення підрозділів із одного виклику на інший призводить до втрати дорогоцінних хвилин, які вкрай необхідні постраждалим.

Тут варто наголосити, що, відповідно до статті 259 Кримінального кодексу України, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибелі людей чи іншим тяжким наслідкам, карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років; стаття 183 Адміністративного кодексу України: завідомо неправдивий виклик спеціальних служб тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отож, перш ніж звертатись до рятувальників із подібними “жартами”, слід добряче поміркувати про можливі наслідки.

Сергій Михайлишин

провідний інспектор Рожнятівського РВ УДСНС України в області

Залишити відповідь