На межі життя… Скажи життю «так»!

Тема самогубства є доволі делікатною, тому говорити про неї завжди складно. Однак замовчувати її не слід, як і кожну важливу проблему. Кількість самогубств зростає з кожним роком і щонайжахливіше збільшується кількість самогубств, скоєних дітьми, вік яких стає дедалі меншим. Фахівці наголошують, що самогубство є однією із трьох основних причин смертності в нашій країні. Що ж може стати підставою до виникнення в людини суїцидальних намірів? Як показують численні дослідження, в істотній мірі впливають на криву зростання самогубств економічні негаразди, бідність, безробіття, значні фінансові борги; дезорганізація сім’ї: смерть рідних, розлучення, відсутність підтримки, конфлікти, зради, провини, невдоволення собою, страх перед покаранням, почуття помсти; формування нових суспільних поглядів, які не приймаються особою; етичні, релігійні, економічні конфлікти.

Різні ситуації бувають. І хороші, і не зовсім… Проте вихід є з кожної. Кажуть, що Бог посилає людині рівно стільки випробувань, скільки та в силі витримати… І пам’ятайте: життя є! І якщо в цьому є необхідність – допоможіть в це повірити близькій людині!

Розпоряджатися своїм життям – невід’ємне право кожної особистості. Але найкраще подолання душевних переживань – це дати можливість кожному відчути це право, так само як і право шукати інші методи для вирішення проблем! Якщо людина почуває себе потрібною хоча б самій собі, якщо вона має право голосу хоча б у ставленні до самої себе – вже через це життя стає для неї досить великою цінністю!

А також потрібно не боятися звертатися у скрутній ситуації за допомогою до близьких людей, друзів, священника, працівників соціальних служб.

Цінуйте своє життя, налаштовуйтесь на приємні, позитивні речі, частіше усміхайтесь та пам’ятайте, що життя дається кожному з нас лише один раз!

Рожнятівський РВ Управління ДСНС України в області

Залишити відповідь