Основні заходи реанімації – повинен знати кожен!

Реанімаційні заходи проводяться при наявності ознак клінічної смерті, перш за все, відсутності дихання й припиненні серцевої діяльності, вони спрямовані на відновлення цих важливих функцій організму й включають у себе проведення серцево-легеневої реанімації.

Наразі різними клініками та медичними закладами Європи і Америки розроблені свої, більш деталізовані методики надання медичної допомоги. Асоціація американських кардіологів дає свої рекомендації щодо надання першої медичної допомоги в залежності від того, наскільки є тренованим медичний працівник, або інша особа, що проводить серцево-легеневу реанімацію.

Якщо Ви не проходили навчання з надання першої медичної допомоги, то одразу починайте зовнішню компресію грудної клітки з частотою не менше, ніж 100 разів на хвилину. Проводити рятувальне дихання не слід. Якщо Ви добре треновані та впевнені в собі, починайте з зовнішньої компресії грудної клітки 30 разів, потім перевіряйте пульс та робіть штучне дихання.

Якщо Ви маєте підготовку та зробили 30 компресій на грудну клітку, відкрийте дихальні шляхи постраждалому завдяки закиданню його голови назад та висуванню підборіддя. Для цього покладіть одну Вашу долоню на лоба постраждалому та легко закиньте його голову назад. Тоді іншою рукою легко висуньте підборіддя пацієнта вперед, щоб звільнити його дихальні шляхи.

Серцево-легенева реанімація допомагає насичену киснем кров доставити в мозок та інші життєво важливі органи до тих пір, поки більш спеціалізована медична допомога не буде надана та нормальний серцевий ритм буде відновлений.

Рожнятівський РВ Управління ДСНС України в області

Залишити відповідь